• טלפון: 072-2121333

06ספטמבר, 2015
0
אחסון אתרים ללא הגבלה

אחסון אתרים ללא הגבלה

במאמר הבא רצינו להתייחס לנושא שמעלה הרבה סימני שאלה בקרב וובמאסטרים ומחפשי אחסון אתרים בכלל והוא המושג "שטח דיסק ללא הגבלה". אם תסתכלו על האותיות הקטנות תראו שאתם אולי יכולים להוסיף כמה תוכן (קבצים) שתרצו אבל לא בבת אחת (ציטוט מהכתוב באתרים אלו) במילים אחרות חבר'ה, אתם לא יכולים להשתמש בשטח בלתי מוגבל. היחיד שאחראי ומחליט כמה נפח אחסון תקבל הינו בעל שירות אחסון אתרים עליו נמצא האתר שלך הינו ספק אחסון אתרים המאפשר לך לאחסן את קבצי האתר שלך על השרתים שלו.. ברוב האתרים האמריקאים תוכלו למצא נוסח כזה או אחר אשר "במילים חלשות" סוטר את ההבטחה הראשונית כגון:

"The vast majority of our customers' sites grow at rates well within our rules, however, and will not be impacted by this constraint"

משמע, כל האתרים המאוחסנים אצלנו גדלים בקצב שמוגדר חוקי בעיניינו. מה שאומר משפט זה או שבעצם לא אומר זה מה שיעור הגדילה של הקבצים באתר. דבר זה נותן למאחסן האתרים את הגמישות והאפשרות בעצם לעשות מה שהוא רוצה. אם זה להגדיל לך ואם לא, ואם יהיו לך תלונות זה יכול להסתיים בטענה מצד ספק אחסון אתרים שאתה לא עומד בתנאים והפרת את החוזה. במילים אחרות, ספקי אחסון אתרים מצליחים בעורמה לפתות אותנו להכניס את האתר שלנו לשרתים שלהם מבלי לציין כמה שטח דיסק אנו יכולים לנצל.

בעיות נוספות הקשורות בנפח אחסון אתרים:

כאשר ספקי אחסון אתרים באינטרנט מספקים נפח דיסק "בלתי מוגבל", הם לעתים קרובות מגבילים כמה אתה יכול להשתמש מתוך שטח הדיסק. תכלס? הם צריכים לעשות את זה.. כי אם כל משתמש באמת ישתמש בנפח דיסק "בלתי מוגבל" המארח יהיה צריך להשקיע כמות אסטרונומית של כסף כדי לקנות מספר בלתי מוגבל של דיסקים קשיחים כדי לספק להם מקום. אם תסתכל בתנאי השירות של ספקי אחסון אתרים המספקים נפח דיסק בלתי מוגבל, תוכל להבחין כי בעובדה שלא תוכל להשתמש בדיסק זה לכל מטרה שתבחר. ברוב המקרים, הדיסק יכול לשמש רק עבור אחסון אתר. אתה לא יכול בו כסוג של גיבוי מרוחק למחשב הביתי או המשרדי שלך.

תוכניות רוחב פס בלתי מוגבל אותן מציעים ספקי אחסון אתרים :

תחשוב על זה ככה, אם ספק אחסון אתרים יציע לספק רוחב פס ללא הגבלה, המוני אנשים ינהרו וימשכו לתוכנית שלו. בכנות, אני בטוח שהיית מתפתה עד שהיית נכווה מיזה. חלק "מהדיירים" שיעשו שימוש באחסון אתרים מסוג זה יהיו אתרי סטטיקות ענקיים שמשתמשים בכמויות עצומות של רוחב פס. ואחר והאתר שלך יהיה שיתופי עם כל אלו, אותו צינור רוחב הפס יצתמצם מאוד עד כדי שהביצועים של האתר שלך יושפעו משמעותית. בוא נגיד שכולם חולקים את אותה עוגה. אם מישהו לוקח נתח גדול מהעוגה, השאר יצטרך לחלוק את השארית, קטנה ככל שתהיה.

לא כל הגבלה היא חשודהשים לב שלא כל השימושים במילה "ללא הגבלה" בחבילות אחסון אתרים בהכרח חשודה. לדוגמא, כמעט כל ספק אחסון אתרים מאפשר לך ליצור כינויי דוא"ל ללא הגבלה. אני מאמין שמארחים אלו בדרך כלל באמת מתכוונים לזה (אם כי אני חייב להבהיר שלא ממש בדקתי את הנושא הזה לעומק) תכונות אלה הן בדרך כלל מוגבלות על ידי ההיבטים האחרים של חשבון האחסון שלך בכל מקרה, כמו שטח דיסק, וזו כנראה הסיבה שהמארחים האלו לא טורחים להגביל את מספר המשתמשים.

לסיכום

כאשר נבחן מאחסן אתרים, יש לחפש את צמד המילים "ללא הגבלה" ולקרוא את האותיות הקטנות, אל תקבלו מילים כפשוטם כאשר יש קשר לדיסק ורוחב פס. הבחירה של שטח דיסק או רוחב פס מוגבלת או שלא פורטה כראויי..


לא נמצאו תגובות

כתוב תגובה